Aktive Eisen 500ml

Neohodnoceno
 
 

Trvanlivost 30.4.21

Dostupnost Na skladě (1 ks)
Cena 518,26 Kč bez DPH
596 Kč / ks    
Kód produktu 2333
Značka DR.BROCKAMP
Kategorie DR.Brockamp
 

Organicky vázaný komplex chelátu železa ke zvýšení koncentrace kyslíku v krvi.

Železo je důležitým stavebním kamenem hemoglobinu v krvi a umožňuje červeným krvinkám přenášet kyslík. Hemoglobin váže kyslík, který je inhalován, a transportuje ho do buněk těla.
Právě ve fázích zvýšeného fyzického stresu, tj. V období letu, odchovu a výměně opeření, se významně zvyšuje potřeba železa. Nedostatek železa je proto jedním z nejčastějších nedostatků našich závodních holubů. Okamžitým důsledkem je nedostatek hemoglobinu, který vede k hypoxii v celém organismu.
Závodní holub získává svoji letovou energii hlavně přeměnou tukových látek. Získávání energie z přeměny tuků vyžaduje mnohem více kyslíku než například přeměna sacharidů používaných lidmi. Proto je dostatečně vysoká koncentrace hemoglobinu v krvi rozhodujícím faktorem vytrvalosti. Aktivní železo podporuje tvorbu krve, zvyšuje počet červených krvinek, zvyšuje hladinu kyslíku v krvi a urychluje transport kyslíku do buněk (mitochondrie). Již po několika dnech používání se hodnota železa v krvi (hematokritu) významně zvyšuje, což vede k přirozenému zvýšení vytrvalosti během soutěže.
Žaludek a střevní onemocnění znesnadňují příjem železa. Možnými příčinami jsou příliš nízký obsah kyselin v žaludečních šťávách nebo změny sliznice horního tenkého střeva a vývoj škodlivých bakterií. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost zachování přirozené flóry střev a závodních holubů.

1 litr přípravku Aktives Eisen obsahuje 22 g specifického organicky vázaného komplexu železa a chelátu. Tato speciální forma železa je mnohem lépe absorbována organismem holuba ve srovnání s jinými přípravky železa.

Po zahájení tréninku, přibližně 3-4 týdny před začátkem závodní sezóny, by mělo být aktivní železo podáváno dvakrát týdně spolu s pitnou vodou nebo jídlem, aby se doplnily zásoby železa. Rovněž během fáze odchovu a línání by se mělo minimálně jednou týdně podat 5 ml přípravku Aktives Eisen na 2 litry vody nebo 1 kg krmiva denně pro 25 holubů.

Hmotnost 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: